S rozvojem počítačů se také vytvořily počítačové hry. Nejprve měly velmi jednoduchou grafiku a také jednoduché ovládání. Postupem času se tato parametry začaly vyvíjet a došlo to až do dnešní podoby her. Lze si najít na internetu různé stránky s hrami pro jednoho či pro více hráčů a také se dá hrát s kamarády i s hovorem. Hry lze najít jak zadarmo tak placené přičemž u placených se hráč vyhne nepříjemným reklamám a také adekvátně podpoří tvůrce hry, který pak dále může vytvořit hry další.
Co za vliv mají počítačové hry na nás lidi? Když se řekne slovo hra, tak si mnoho lidí představí děti. Rozvoj dětí je často spjat s hrami, které rozvíjí jejich motoriku, myšlení a podobně. Počítačové hry určené pro děti mohou být také rozvíjející. Ať jde o spojování tvarů, doplňování písmen a číslic nebo čistě trénování rychlého postřehu. Hry na počítači jsou ale spojeny i s negativním vlivem sledování obrazovky. Pokud se dítě moc dlouho a často dívá na obrazovku, tak to může vést ke zhoršení zraku, bolestem hlavy a tak dále. Tyto účinky má ostatně dlouhé pozorování obrazovky i na dospělé, ale děti jsou na tyto vlivy mnohem náchylnější.
Počítačové hry se ale netýkají pouze dětí. Často se tento koníček dětí přenese i do dospělosti a daný jedinec poté ve svém volném čase hraje hry a tím se odreaguje. V dnešní době je dokonce možné si hraním her vydělávat peníze a to hned několika způsoby, které by dřív lidi ani nenapadly, že mohou existovat.
Hraní her příliš často ale nesvědčí nikomu. Je opravdu potřeba najít hranici mezi tím, co je ještě zdravé a co již ne. U hraní je také malé riziko, že člověk se do něj zabere natolik, že nevnímá čas ani svět kolem sebe a poté je to už opravdu více škodící element než jen nevinné trávení volného času. Hry nám mohou jako spousta věcí na tomto světě přinést mnoho dobrého i špatného a záleží jen na nás jak s tímto naložíme.