V horkém letním dni asi není nic příjemnějšího, než se ponořit do chladivé vody bazénu. Není tedy divu, že jej mnoho lidí má na zahradě či u rodinného domku. Přeci jen, ne každému se chce mačkat na veřejných koupalištích s ostatními lidmi, zvlášť když tato jsou především v létě prakticky neustále zaplněná. Nehledě na soukromí, které vlastní bazén přináší.

Avšak pokud chceme udržet vodu průzračně čistou po celou sezónu, pak ji nestačí jen napustit a dál se o ní nestarat, tedy pokud nechceme, aby se stala domovem pro kolonie řas a sinic. Je potřeba určitá údržba a v závislosti na tom, jaké jsou venkovní podmínky, může být i dost intenzivní.

bazen7

Jedním z pomocníků, kteří nám tento úkol usnadní, je i bazénový vysavač. Jedná se o přenosné filtrační zařízení. Na rozdíl od klasického filtru však nesbírá nečistoty z prostředku a z jednoho místa, nýbrž ze dna, kde se nejčastěji usazují. Navíc jej lze posouvat a vyčistit, nebo spíše vysát, nečistoty z celé plochy.

Jistě, můžeme si říct, že přece stačí filtr. Koneckonců, vodu pravidelně zviřujeme během koupání, takže i usazeniny se zvednou, rozptýlí a nakonec se dostanou i do filtru, kde se vyčistí. Není tedy potřeba žádné speciální zařízení, které bude sbírat usazeniny na dně, ne?

bazen8

Popravdě, ačkoliv to má určitou logiku, faktem je, že ve skutečnosti to takto ani zdaleka nefunguje. Musíme mít na paměti, že zdaleka ne každý den je počasí vhodné na koupání, případně příležitost. Můžeme být například celý den v práci, nebo odjet na dovolenou. Pak usazeniny nemá co zviřovat, a i když budeme mít filtrační zařízení zapnuté, ani zdaleka to nebude stačit.

Je proto dobré si vysavač na bazén pořídit. I když jej nebudete používat často, věřte, že se vám bude hodit. A časem poznáte, že je to skutečně účinné zařízení a opravdu dobrý pomocník v nikdy nekončícím boji s nečistotami i řasami. A to je to hlavní, ne?